22.02.2022
Ormanların Hava Kirliliği ve İklim Değişikliği Etkilerine Karşı İzlenmesi konusunda Bosna Hersek ekibine eğitim düznlendi

21-25 Şubat 2022 tarihleri arasında, Orman Genel Müdürlüğü, Orman Zararlılarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı ve Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı tarafından "Ormanların Hava Kirliliği ve İklim Değişikliği Etkilerine Karşı İzlenmesi" konusunda Bosna Hersek Saraybosna Üniversitesinden gelen akademisyenlere eğitim düzenlendi. Eğitim 22 Şubat günü arazi uygulaması, 23 Şubat günü Enstitü Müdürlüğümüz laboratuvarı ziyareti yapılarak devam edecektir.
İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen seminere Ege Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Enstitü Müdürü Dr. Aydın ÇÖMEZ, Başmühendis Dr. Mustafa BATUR, araştırma uzmanları Dr. Fazıl SELEK, Dr. Hafize Handan ÖNER ve Emre GÖKSU katıldı. Enstitü Müdürü Dr. Aydın ÇÖMEZ yaptığı konuşmada, böyle bir seminere Enstitü Müdürlüğü olarak katılım sağlamaktan ve Bosnalı meslektaşlarımızla bilgi alışverişinde bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumuzu, karşılıklı iş birliğimizin daha da gelişmesi için Enstitü Müdürlüğü olarak her türlü çabanın gösterileceğini ifade etti. Orman büyümesi konusunda Dr. Mustafa BATUR, ozon zararı konusunda Dr. Fazıl SELEK, Vejetasyon örneklemesi konusunda Dr. Hafize Handan ÖNER, Taç durumu ve hasar etmenleri konusunda ise Emre GÖKSU tarafından bilgi paylaşımında bulunuldu.


Yazdır